6.12.2021

Přípravné kurzy ON-LINE, cena již od 99,- Kč
Více »

29.11.2021

Nejprodávanější publikace uplynulého týdne jsou: Testy obecných studijních předpokladů a základy logiky, 1. + 2. díl.
Více »

22.11.2021

Výhodná nabídka právě pro Vás – každý zákazník získává 10% slevu při nákupu v internetovém knihkupectví!
Více »

Anglicko-český / česko-anglický praktický slovník +CD

ks 
Cena: 380 Kč
 

Informace
Nakladatel: TZ-one
Rok vydání: 2005
Vydání 1.
Jazyk: česky
EAN: 9788090360600
ISBN: 80-903606-0-2
Vazba: vázaná
Rozměr: 17x13 cm


Popis knihy
Slovník je určen širokému okruhu uživatelů. Obsahuje cca 35.000 hesel a 90.000 jejich ekvivalentů. Slovní zásoba byla vybírána tak, aby respektovala frekvenci užití.
Předností slovníku je výslovnost všech základních anglických hesel jak v anglicko-české části, tak rovněž v části česko-anglické.
Základní frazeologie je doplněna o fráze, konkrétní spojení, významové charakteristiky a příklady, jakožto i o expresivní výrazy a přísloví. Nelze očekávat, že pro každý český idiom lze nalézt odpovídající anglický ekvivalent a naopak. Jde tedy spíše o vystižení smyslu anglických frází ve srovnání s českými protějšky.
Další doplňující výklad k heslům umožňuje informativní text uváděný menší velikostí písma.
Slovník provází důkladná gramatická charakteristika - uvedení slovního druhu, u podstatných jmen udání rodu (v části česko-anglické), uvedení plurálu podstatných jmen, nepravidelné stupňování přídavných jmen a časování sloves. Kapitola "Jak se slovníkem pracovat a co nejlépe jej využít" názorně informuje uživatele o tvoření slovesných časů. Tímto se slovník stává praktickou pomůckou především pro studenty anglického jazyka.
Barevný předěl mezi anglicko-českým a česko-anglickým heslářem tvoří gramatická příloha a minikurz jazykové školy Presto.
Součástí knižního vydání je též verze elektronická. Tímto jsme chtěli vyjít vstříc uživatelům, kteří využívají ke své práci PC a elektronická podoba slovníku by mohla jejich práci zefektivnit. Výhodou elektronické verze je, že umožňuje díky fulltextovému vyhledávání okamžité zobrazení hledaného hesla. Zároveň je možné zobrazený překlad zkopírovat do překládaného textu v textovém editoru. V elektronické verzi může uživatel též listovat jako v knize, vytvářet záložky, zapisovat poznámky, využít historii hledání, měnit velikost písma nebo si slovník vytisknout.


Studijní předpoklady a základy logiky - 2. díl

Publikace vychází již v 9. přepracovaném a aktualizovaném vydání zohledňujícím minulé přijímací zkoušky. Nově obsahuje přijímací zkoušku na nečisto - kompletní test studijních předpokladů s řešením. ...

Více >>

© SOKRATES 1998 - 2021